Chelated Mg + Vitamin B6 P-5-P

Kód: RZ8665_C30014
Neohodnoceno
Značka: NaturLabs
599 Kč

Zvolte variantu

Detailní informace

Velikost: 90 cps
Vyprodáno | RZ8665_C30014
599 Kč

Detailní popis produktu

Důležitý minerál pro všechny, kdo sportují, jsou fyzicky aktivní či ve stresu.Doplňte hořčík a vitamín B6 efektivně. Proč volit tyto dvě účinné látky společně? Protože silná kombinace hořčíku v chelátové formě v souhře s vitamínem B6 pracuje dokonale synergicky. Pro všechny, kteří sportují nebo jsou velmi fyzicky aktivní, i pro ty, kteří procházejí psychicky náročným, stresujícím obdobím, je důležité zvýšit příjem hořčíku. Hořčík je nezbytný minerál, který mimo jiné prospívá nervové i pohybové soustavě. Vitamín B6 účinek hořčíku podporuje. Naše tělo si však hořčík, stejně jako ostatní minerály, nedokáže vytvářet samo a během zátěže ho odbourává mnohem rychleji. Vhodné pro vegany.

Máte-li život plný výzev, určitě nešlápnete vedle, budete-li suplementovat hořčík společně s vitamínem B6 v kvalitní, dobře vstřebatelné formě. Váš organismus si z této vzpruhy bude moci vzít opravdu maximum.

Hořčík

Hořčík (magnesium) je jeden z nejdůležitějších prvků v našem těle. Patří mezi minerály, které jsou v našem organismu zastoupeny nejhojněji – většina se ho nachází v kostech, zubech a svalech.

Je obecně známo, že hořčík je potřebný k dosažení optimálního zdraví a vitality. Tento minerál se uvnitř našeho organismu účastní nejméně tří stovek biochemických reakcí. Podílí se na enzymatických reakcích, které jsou základem pro energetický metabolismus a dále základem tvorby proteinů z aminokyselin a tvorby nukleových kyselin. Hořčík je nezbytný pro správnou funkci svalů a jejich kontrakce, ale také pro přenos nervových vzruchů nebo pro tvorbu pojivových tkání.

Hořčík řadíme mezi esenciální látky. Náš organismus si jej nedokáže vytvářet sám a je tedy nutné přijímat ho zvenčí. V současné západní populaci hořčík často chybí. Na vině je fyzický a psychický stres, nevhodný životní styl (zahrnující nadužívání alkoholu a léků) a chyby ve stravování. Vlivem agrochemikálií je běžná zemědělská půda vyčerpaná a konvenční plodiny již neobsahují tolik minerálních látek jako dříve. Proto je dobré, obzvláště během fyzické a psychické zátěže, hořčík suplementovat.

 • přispívá k normální činnosti nervové soustavy
 • přispívá k normální psychické činnosti
 • přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • přispívá k udržení normálního stavu kostí
 • přispívá k udržení normálního stavu zubů
 • přispívá k normální činnosti svalů
 • přispívá k elektrolytické rovnováze
 • přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
 • přispívá k normální syntéze bílkovin
 • podílí se na procesu dělení buněk

Vitamín B6

Vitamín B6 hraje významnou úlohu v činnosti různých enzymů, které jsou nezbytné pro energetický metabolismus. Jako koenzym se podílí na mnoha metabolických procesech. Tento vitamín je rovněž důležitý pro správnou funkci nervového systému. Snižuje míru únavy a vyčerpání a mimo to prospívá zdraví kůže. Je důležitý pro tvorbu červených krvinek a také pro tvorbu protilátek. Hraje tedy významnou roli pro správné fungování imunitního systému.

Vitamín B6 zvyšuje absorpci hořčíku a schopnost jeho průniku do buněk. Kombinací hořčíku a B6 dosahujeme synergického účinku.

 • přispívá k normální činnosti nervové soustavy
 • přispívá k normální psychické činnosti
 • přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
 • přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu
 • přispívá k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu
 • přispívá k normální tvorbě červených krvinek
 • přispívá k regulaci hormonální aktivity

Komu všemu chelátový hořčík s vitamínem B6 pomůže?

Lidem trpícím úzkostnými stavy nebo špatnou náladou, lidem s psychickou zátěží či stresem, těm, kteří špatně spí, které trápí křeče, svalová slabost nebo mravenčení končetin, lidem s trávicími obtížemi, s kardiovaskulárními poruchami, těhotným a kojícím, ženám v menopauze, dospívajícím dětem, diabetikům, seniorům, sportovcům, těžce manuálně pracujícím, těm, kteří často konzumují alkohol.

Proč chelátovou formu?

Většina běžných vitamínových a minerálních doplňků stravy v prášku či ve formě tablet není naším tělem dostatečně absorbována. Ještě v průběhu transportu jsou v trávicím traktu suplementy rozkládány trávicími enzymy a žaludečními šťávami. A tak se na místo určení dostane opravdu jen malé procento účinné látky.

Chelátová forma minerálů výrazně zkvalitňuje vstřebatelnost. Minerály konzumované v této podobě jsou pro tělo mnohem přirozenější a lépe se vstřebávají než běžně prodávané organické a anorganické formy minerálů. Tělo si z chelátové formy minerálů dokáže využít mnohem více benefitů.

Chelát představuje vazbu jednoho minerálu na dvě aminokyseliny (či organické kyseliny). Tato speciální organická podoba minerálů se v přírodě objevuje například v listech rostlin. Pro tělo je vstřebávání aminokyselin zcela přirozené, a tak i vstřebávání chelátů probíhá naprosto bezproblémově. Chelátové minerály navíc (na rozdíl od běžných minerálů) při trávení nedráždí sliznici žaludku a střeva.

Doporučené dávkování:

 • 2 kapsle Chelated Mg + Vitamin B6 P-5-P denně po jídle
 • zapijte dostatečným množstvím vody
 • hmotnost obsahu balení 90 cps je 100,8 g

Tabulka nutričních hodnot:

2 cps
hořčík (bisglycinát hořečnatý)375 mg
vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát)1,4 mg

Složení:

 • hořčík (bisglycinát hořečnatý), vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát), veganská kapsle z hydroxypropylmethylcelulózy

Upozornění:

Doplněk stravy. Není náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno dětem do 3 let. Skladujte na chladném, temném a suchém místě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny a minerály
MSV:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: